top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Ana (Robert Santiago)

Při dlouhých zimních večerech jsem se nechávala unášet Anou do španělského Madridu a byla mi věrnou společnicí k popíjení vína. Držela mě během svých neuvěřitelných 913 stran v takovým napětí, že stále nepobírám jak je možný napsat tolik stran takhle poutavě. Ana mi bude vážně chybět.

Ze zvědavosti, a také z nadšení z knihy jsem si hledala něco více o autorovi Robertu Santiagovi. K mému překvapení nikdy před tím nenapsal nic podobného, ale psal pro děti a mládež knihy o fotbale, tzv. 'Fotbaláci'. Roberto také dle všeho strávil 4 roky ve světě kasin po celé Evropě, nejdříve jako pozorovatel a poté i jako hráč. Jistě díky tomu nasbíral spoustu příběhů a díky vlastním zážitkům zvládl napsat tento příběh tak skvěle.

Počet stran mě zprvu trochu vyděsil, ale Ana si mě okamžitě získala a její příběh mě naprosto pohltil. Je to velmi silná a inteligentní žena, ale také dosti sebedestruktivní - nadmíra alkoholu a kombinace různých léků jí není cizí. Hned zpočátku příběhu se nachází na samém dně své kariéry, když jí zavolá bratr, že je obviněn z vraždy ředitele kasina a potřebuje nutně její pomoc.

Jak ale Ana časem zjišťuje, bratr jí zatajil spoustu věcí a napětí nabírá na obrátkách! To, že Ana bude během příběhu bojovat i o svůj život už je jen třešnička na dortu.


Sečteno podtrženo... tuto knihu hodnotím plnými 5 body. Kniha není jen vážná, jelikož Ana je i dost vtipná, pakliže máte rádi černý humor a sarkasmus či ironii. No a pokud jste fanoušci thrillerů a dá se říct i detektivek, tak se vám tato kniha bude dozajisté líbit.

37 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení