top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Dvojitý kříž (Chris Carter)

Během prvních pár dní února jsem zhltla knihu Dvojitý kříž. Jedná se o první knihu ze série detektiva Roberta Huntera od Chrise Cartera. Musím říct, že Robert Hunter si mě okamžitě získal. Inteligentní a sexy detektiv vyšetřující šíleného sériového vraha v LA. Styl psaní Cartera mi hodně vyhovuje, u knihy se člověk opravdu nestihne nudit ani vteřinu. Děj se svižný, šíleně napínavý a místy zavládá i skvělý humor.Knihy Chrise Cartera jsem objevila v podstatě náhodou, v Alzy knižních novinkách e-booků, kde byla jeho nejnovější kniha Napsáno krví. Vyšla totiž teprve vloni. Knihy tedy vychází ve třech verzích - paperback, pevná vazba a e-knihy. Paperbacky můžete zakoupit už kolem 130 Kč, což je opravdu příjemná cena za knihu :)


Než jsem se ke čtení jeho první knihy Dvojitý kříž odhodlala, četla jsem nějaké recenze, ale nenapadlo mě si přečíst něco vyloženě o Chrisovi. To mě napadlo až po přečtení jeho asi 4. knihy, kdy jsem si pořád říkala jaký musí být člověk blázen aby byl schopen napsat takovouto sérii knih. Chris je tedy původem Ital, ale narodil se v Brazílii. Vystudoval psychologii a chování zločinců na Michiganské univerzitě. Po té jako člen týmu soudní psychologie michiganského státního zastupitelství vyslýchal a studoval mnoho zločinců včetně sériových a mnohonásobných vrahů, odsouzených k doživotním trestům (hmm... nejspíš proto takové strhující čtení!).

Začátkem 90. let se Chris přestěhoval do LA, kde strávil deset let jako kytarista v různých glam rockových skupinách. Pak opustil hudební branži a stal se spisovatelem na plný úvazek. Nyní žije v Londýně.


Dvojitý kříž začíná dosti brutální až nechutnou vraždou a podle podpisu vraha vše nasvědčuje tomu, že ožil již popravený vrah. Přestože Hunter tehdy nebyl o pravosti dopadeného přesvědčen byl viník popraven. Na mysl přichází možnost, že by se mohlo jednat o jeho napodobitele. Kde je tedy pravda? To už je na detektivu Robertu Hunterovi a jeho novém parťákovi, nadšeném nováčkovi, Carlosi Garciovi.

Hunterovi se tedy vrací po letech noční můra s šíleným vrahem, kdy se zdá, že oběti vůbec nic nespojuje, a že by se poslední velkou obětí měl stát dokonce on sám.

Hunter v knize mimo svou inteligenci a pěkný vzhled vystupuje i jako naprostý samotář trpící insomnií. Ve Dvojitém kříži působí promiskuitně bez chuti se vázat, ale postupně se v této a hlavně dalších knihách odkrývá Hunterova minulost a to proč je takový jaký je. Mimo to mi přišlo dle životopisu Chrise, že Huntera ztvárnil alespoň z části podle sebe samého, a to především díky podobnému vzdělání v psychologii a zkoumání sériových vrahů.

Pokud se odhodláte knihy od Chrise číst, připravte se na brutální až nechutné vraždy, napětí do poslední vteřiny, a také to, že si postavy knihy (především oba dva detektivy) opravdu zamilujete a budete během čtení plní různých emocí.

Není to tedy jen suchá detektivka a krimi, ale opravdu dostáváme i pěkný nádech thrilleru. Myslím, že nikdy předtím jsem knihy nečetla s takovou chutí a rychlostí, tak jako to mám u těchto knih.


73 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení