top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Kavárna v Kodani | Hygge a skořicoví šneci

Po knihách Chrise Cartera a dalších thrillerech jsem dostala chuť sáhnout po nějaké oddechovce. Ještě se mi k tomu přičetl povinný home office a ta nejošklivější tmavá únorová zima, která mě s oblibou každý rok posílá do depek. A tak jsem zvolila první knihu z opěvované série Romantické útěky od Julie Caplin a nebyla jsem zklamaná ani trošičku!

 

autorka: Julie Caplin

žánr: román, pro ženy, literatura světová

vydáno: 2018, Cosmopolis;

orig.: The Little Café in Copenhagen, 2018

počet stran: 351

hodnocení: 81% databáze knih

84% čbdb

 

Nejdřív pár slov o Julie Caplin: ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Těžká práce, ale někdo to dělat musí. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní.

Je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále hledá perfektní gin a je neuvěřitelně vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezitím napsala svůj debutový román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, která během let navštívila (The little café in Copenhagen - Kavárna v Kodani).

 

Julie Caplin prostě ví co dělá a v jejích knihách se naprosto dokonale odráží její zcestovalost a láska k jídlu a pití.


V této knize Kavárna v Kodani se setkáváme v hlavní roli s Kate, která pracuje v PR agentuře a velmi se jí daří. Dokud jí ale podrazí její 'skvělý' přítel a zároveň kolega, který díky přisvojení jejích nápadů získává její dlouho vytoužené povýšení.

Kate se však naskýtá příležitost ukázat, co má v sobě, když jejich PR agenturu osloví dánský muž, který si přeje otevřít v Londýně obchodní dům, který by byl jasnou vizitkou slavného Hygge. A tak nás Kate vezme s sebou na PR služební cestu do samotného srdce Kodaně v doprovodu, zprvu otravných a nevyzpytatelných, novinářů.


Postupně se nám ukazují osobnosti všech postav a sbližujeme se s nimi a jejich životem. Poznáváme útulná a pohodová místa Kodaně, slintáme nad nádherně popsanou kávou, horkou čokoládou a skořicovými šneky od "maminky" Evy, kterou bych se nejraději nechala obejmout a hýčkat kdykoliv se necítím fajn.


Kavárna v Kodani je skvělým víkendovým únikem od reality. Je ideální knihou na navlíknutí tlustých ponožek a zachumlání se do deky spolu s horkou čokoládou (nebo jiným horkým nápojem dle libosti).


Příběh skvěle poukazuje na to, že na změnu našeho životního směru není nikdy pozdě, vše není na první pohled jak se zdá a je třeba se radovat z maličkostí a netrápit se tolik věcmi, které nemůžeme přímo ovlivnit :)

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení