top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Knižní březen v kostce

Rozhodla jsem se konečně dohnat své knižní resty na blogu :) na instagramu jsem slíbila, že k těmto třem knihám recenze budou, tak se do nich pustíme!


Popravčí - Chris Carter

série : Robert Hunter, 2. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2019, BB Art; v orig. The Executioner 2010

počet stran: 344

hodnocení: 93% databáze knih

94% čbdb


Ví, co na tě smrt vyděsí... kniha začíná mrtvolou kněze nalezenou v kostele, kde místo jeho hlavy leží hlava psí. Vražda se zprvu jeví jako rituální, ale s určitými stopami, které detektiv Hunter objeví spolu se svým kolegou Garciou, a dalšími vraždami jim dojde, že mají na talíři dalšího sériového vraha.

Tato kniha je dalším napínavým a brutálním skvostem Cartera. Děj ubíhá neuvěřitelnou rychlostí a drží vás v neskutečném napětí, že se nemůžete odtrhnout i přes naprosto nechutné vraždy uhozeného vraha.

Je vrahem první podezřelý, nebo je příběh zapeklitější a zamotanější? Neváhejte a pusťte se do čtení! Carterovo knihy jsou opravdu nejnapínavější knihy, které se mi kdy dostaly do rukou. Navíc se dále blíže seznamujete s oběma detektivy a poznáváte jejich osobní příběhy. Vše na knize opět hodnotím 5/5Květy slunce - Rupi Kaur

žánr: světová literatura, poezie, citáty a přísloví

vydáno: 2019, Omega; v orig. Sun and her flowers 2017

počet stran: 256

hodnocení: 77% databáze knih

81% čbdb


Rupi Kaur se proslavila svou první knihou Mléko a med (Milk and honey), která se mi velmi líbila hodně jelikož řešila témata, která se mě osobně dotýkala.

Mě přímo tato druhá kniha tolik neoslovila, ale věřím, že někoho by zaujmout mohla. V knize Rupi hodně řeší básněmi a citáty návrat ke svým kořenům, migraci atd., což mně jako někomu kdo plně žil jen v zemi, kde se narodil bohužel moc neříká. Ale i přesto ve mně vyvolala v některých částech emoce, poskytla mi nadhled a pochopení.

Knihu hodnotím tak 3/5 - jsem ráda, že jsem jí přečetla, ale mezi mé top nepatří.Růženky - Stephen & Owen King

žánr: světová literatura, horory, thrillery

vydáno: 2018, Beta-Dobrovský; v orig. Sleeping beatuies 2017

počet stran: 620

hodnocení: 72% databáze knih

77% čbdb


Bohužel pro mě první knížka od Kinga, co jsem četla. Nevím tedy jak moc se liší kvůli Owenovi od jeho běžných knih, tudíž nemohu zatím porovnat.

Příběh se odehrává ve velmi blízké budoucnosti, kde z ničeho nic začínají usínat ženy a jakmile usnou, začnou se balit do 'kokonu' a nedej bože aby je někdo vzbudil, nebo jejich kokon nějak porušil. Objeví se ale jedna žena, Eve, která se zdá být vůči této nemoci imunní. Celou knihu vás samozřejmě zajímá, co je Eve zač a proč je tomu rezistentní... no a hádejte co? Nedozvíte se to ani po 600 stránkách čtení.

Kniha také zobrazuje muže jako naprosto neschopné jedince, kteří bez žen neumí ani nakrmit či přebalit své děti, nebo je vyobrazuje jako násilníky, alkoholiky atd. Příběh žen 'na druhé straně' vlastně postrádá jakýkoliv smysl a je jen tak na "zaplnění" stránek. Což mě přivádí k tomu, že by tato kniha mohla být klidně o polovinu kratší - zdlouhavé psaní a spousta vaty okolo.

Sečteno podtrženo... příběh je nesmírně sexistický a dle mého názoru se ani hlavní myšlence knihy nedostálo potenciálu jaký měla, natož jejího podstatného vysvětlení. Taky v postavách aby se čert vyznal. Bylo jich tam opravdu moc a žádná do hloubky, nemluvě o tom abyste si v takovém množství protivných postav někoho oblíbili. Měla jsem opravdu problém u knihy udržet pozornost a ke čtení jsem se musela v podstatě nutit. Ve výsledku jsem po dočtení litovala 2 týdnů, které mi kniha zabrala, že jsem mohla číst něco mnohem lepšího.16 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení