top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Moje knižní září


Já jsem smrt

série : Robert Hunter, 7. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2016, BB Art; v orig. I am Death 2015

počet stran: 318

hodnocení: 93% databáze knih

94% čbdb


Anotace: ....budete koukat , co se všechno stane. Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter setká opět se svým kolegou Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní poloze na trávníku poblíž letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.


Sedmá kniha Chrise Cartera byla za mě opravdu topově zpracovaná. Tohle byl vážně ten nejnechutnější, ale zároveň nejnapínavější příběh vůbec. Přesně si s každým dílem říkám, že se Carter v těch brutalitách díl co díl překonává, ale tenhle díl už snad trumfnout nelze. Z některých částí se mi dělalo až nevolno, a co bylo velmi těžké zkousnout bylo násilí na dítěti.

Každopádně přesně pro tohle každý čtenář Cartera jeho knihy miluje. Jsou nekonvenčně brutální a šíleně napínavé, že i přes tu nechuť a nevolnost z brutálních scén nedokážete přestat číst.

V napětí vás opět drží přeskakování kapitol z jednoho prostředí do druhého a do poslední vteřiny vůbec netušíte kdo je vrah. Navíc se zde prolínají dvě linky, které vám hodně zamotají hlavu a rozpletení dá trochu zabrat.

Nicméně, kdo je vrahem a proč zabíjí mi vážně vyrazilo dech. Za tento díl opravdu klobouk dolu. Zpracování ne jen po té brutální stránce, ale i po té psychologické na výbornou! Naprosto zasloužených 5/5

 
Hovor se smrtí

série : Robert Hunter, 8. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2017, BB Art; v orig. The Caller 2017

počet stran: 344

hodnocení: 94% databáze knih

94% čbdb


Anotace: Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví. Hovor se smrtí je osmým příběhem o dvojici detektivů vyšetřujících v Los Angeles ultra násilné zločiny – Robertu Hunterovi a Carlosi Garciovi.


Osmá kniha Cartera je taková už jeho klasika. Je těžké se hodnocení, co hodnocení u jeho knih neopakovat, ale ono je to opravdu nereálné. Carter každou svou knihou dokazuje, že toto knižní téma je prostě jeho a psát ho umí.

Kniha je opět plná brutálních vražd, pro ženy mimo jiné dodá opět velkého strachu, tak jako tomu bylo u Nočního lovce. A nechybí ani napětí, kdy do poslední chvíle nevíme kdo je vrahem.

Napnutá jsem byla jak struna, ale bohužel rozuzlení mě krapet zklamalo, abych pravdu řekla. Nevím zda už Carterovi dochází nápady, nebo to tak cítím jen já. Případně zda to je tím, že jsem si po tom nadupaném předchozím díle nedala pauzu a měla jsem vysoké očekávání, jelikož to byla taková pecka.

Nicméně moje zklamání z osoby vraha knize nijak neubírá na ničem, protože jsem si napětím skoro celou knihu v podstatě trhala vlasy.

Hodnotím tedy 4,5/5

11 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení