top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Nevítaný host

autorka: Shari Lapena

žánr: thrillery, světová literatura, pro ženy

vydáno: 2020, Kalibr; orig.: An Unwanted Guest, 2018

počet stran: 256

hodnocení: 81% databáze knih

84% čbdb

Téda... tato kniha, Nevítaný host, mě velmi (pozitivně) překvapila. Asi jen kromě začátku, který byl pro mě pro množství postav (jmen) krapet zmatečný a "náročnější" na orientaci kdo je kdo.

Do odlehlého venkovského hotelu totiž přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a spisovatelka Candice. Již během jejich cest na hotel udeří sněhová bouře, která během noci odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned v tu samou, první, noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byla to ale opravdu nehoda? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda...


Od samého začátku děj svižně odsýpal a pro skvělé napětí jsem měla velký problém knihu vůbec odložit. Neustále mi jely myšlenky, kdo by pro boha mohl být vrahem, až jsem se dopracovala ke svému podezření, ale do poslední chvíle jsem pro něj neměla motiv a na půl jsem se nakonec stejně zmýlila!

Napětí se po celé čtení knihy Nevítaný host dalo jen krájet. Mimo rozuzlení a vysvětleni se nám navíc ještě na závěr nabídlo i nemalé překvapení, které ve mně vzbudilo chuť ve čtení pokračovat a knihu ještě neukončovat. Máte na konci totiž snad ještě víc otázek než na začátku, ale i přesto je kniha výborná tak jak je.


Co rozhodně cením je to, jak zvládla autorka na tak málo stran přiblížit životy postav příběhu abyste si našli své favority i naopak a zároveň obsáhnout svižný příběh s výbornou zápletkou. Někteří autoři toto nezvládnou bohužel ani na 400-600 stranách. Takže od Shari Lapena si mile ráda někdy něco dalšího přečtu :)

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

Víno & Čáry

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení