top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Parte

autor: Haohui Zhou

pseudonym: Čou Chao-chuej

žánr: thrillery, světová literatura, romány

vydáno: 2020, Vendeta

počet stran: 304

hodnocení: 88% databáze knih

90% čbdb

Anotace: Místo činu: Čheng-tu, rušné hlavní město čínské provincie Sečuán. Anonymní autor na internetu zveřejní manifest, v němž vyzve občany, aby ukázali prstem na zločince, podvodníky a korupčníky, na které ruka zákona nedosáhne. Zároveň se postaví do role soudce a kata. Veřejnost mu ráda vyhoví a na popravčím seznamu brzy figurují stovky jmen.

 

Pokud hledáte nějakou knihu, s kterou si oddechnete od severských či amerických krimi příběhů, pak je čínský thriller Parte to pravé čtení!


Neznámý mstitel, který si přezdívá Eumenides rozehrává svou rafinovanou a šílenou hru. Nejprve vždy uveřejní Parte, na němž oznámí jméno své příští oběti, její zločin a přesné datum popravy. Všichni vědí, kdy dojde k vraždě, a policie jí přesto nedokáže zabránit. Celkem brzy se zjistí spojitost s osmnáct let starým případem, a tak vedení města obnoví speciální tým složený z elitních detektivů a odborníků. Ten má za úkol vraha Eumenida dopadnout dříve, než udeří znovu. Jenže mimo jiné se také do příběhu vlévá fakt, že i někteří členové týmu mají svá temná tajemství.


Příběh srší napětím a nejasností Eumenidova čínů do poslední chvíle. Přestože mě již během čtení napadlo, kdo by mohl údajný Eumenides být, nebyl mi jasný motiv. Díky čemuž jsem knihu v druhé polovině hltala jako blázen a dočkala jsem se naprosto výborného rozuzlení!


Samozřejmě jsem si sem tam vzhledem k podobnosti pletla jména, takže mi z počátku bylo občas nejasné o kom je vlastně řeč. Nicméně během čtení jsem se začala lépe orientovat a na příběhu ani napětí mi to opravdu neubralo.

Konec navíc perfektně vybízí k pokračování, které sice již napsané je, ale zatím není přeložené (2. díl do AJ pokud by si někdo troufl "Fate") a 3. díl zatím pouze v čínštině. Tak doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů i u nás :)

31 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Víno & Čáry

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení