top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Romance vs. Napínavý thriller

V loňském listopadu jsem přečetla dvě tak trochu rozdílné knihy. Jedna až skoro naivní romantika a druhá thriller v podání beznadějného řetězu únosů a vydírání.

Řetěz - McKinty

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2020, Vendeta; v orig. The Chain 2019

počet stran: 372

hodnocení: 84% databáze knih

84% čbdb


Hlavní postava, Rachel, nemá v tomto napínavém a čtivém příběhu chvíli klid... sotva vyhrála nad rakovinou a našla si novou práci, jí unesou dceru za bílého dne. Dostává se tak do šíleného kola hry neboli operace zvané Řetěz a její pravidla jsou jednoduchá. Zaplaťte požadovanou částku a uneste jiné, cizí dítě. Ano čtete správně, hra, ve které musíte unést cizí dítě, abyste ještě někdy viděli to své. Pokud však Rachel nedodrží pravidla nebo zavolá policii, její dcera zemře. A nejen ona...

Nenechte se ale zmást... ani po splnění všech úkolů nemáte vysloveně vyhráno.


První část knihy byla opravdu čtivá a hodně napínavá, druhou část knihy bych minimálně zkrátila. Především samotný konec byl dost na sílu a tak trochu na Chucka Norrise. Ale, že jsem knihu přečetla celou rozhodně nelituji, příběh jako takový to byl skvělý a napínavý. A rozuzlení za to stálo :)

 

S láskou tě nenávidím - Jo Watson

série: S láskou tě nenávidím, 1.

žánr: romány, pro ženy, světová literatura

vydáno: 2020, Red; v orig. Love To Hate You 2018

počet stran: 348

hodnocení: 81% databáze knih

86% čbdb


Pokud hledáte oddechovku, na stále ještě chladné a tmavé večery, s nádechem romantiky a dobrého vtipu, pak je kniha S láskou tě nenávidím ta pravá!


Hlavní hrdinkou knihy je Sera, která neměla moc šťastné dětství. Nakonec se na ní štěstěna usmála přeci jen alespoň trochu, když poznala starší homosexuální pár, JJ a Bruce, kteří si jí vzali pod svá křídla. Dali jí práci v jejich restauraci a navrch k tomu bezplatnou střechu nad hlavou s nimi v bytě.


Příběh nám tedy začíná v momentě, kdy Sera pendluje mezi prací v restauraci a stáží v marketingové agentuře, kde doufá v trvalé místo. Což se ovšem dostane do ohrožení, jakmile zjistí na druhý den po žhavé noci s panem neznámým, že je její nový šéf a ještě k tomu i soused.

Jaký bude mít příběh konec je asi všem od začátku jasné, ale ta cesta k němu je opravdu příjemným počtením. Červená knihovna s inteligentním humorem a dramatickou zápletkou. Dostane se nám opravdu spousty hezkých i vtipných scén.


Smysl pro humor autorky opravdu cením a kéž by takových knih ač s romantickým klišé bylo více :)

15 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení