top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Ty se díváš. Ty hlasuješ. Oni zemřou.

Duben za kamna vlezem, z knih se nevyhrabem.

Aneb Chris Carter a jeho další tři šíleně brutální knihy...

Noční Lovec

série : Robert Hunter, 3. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2013, BB Art; v orig. The Night Stalker 2011

počet stran: 328

hodnocení: 93% databáze knih

94% čbdb


Anotace: Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí, jen zašité tělní otvory, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Mayers. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě na živu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů.


Třetí kniha Chrise Cartera opět nebyla zklamáním. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha mi ale také trochu naháněla hrůzu a já se přiznám, že se mi ne úplně dobře chodilo spát... Ono přeci jen číst o stalkerovi, který unáší mladé ženy z jim zdánlivě bezpečných míst není úplně košer.

Detektiv Robert Hunter stejně jako v předchozích díle pracuje od nevidím do nevidím a snaží se neúprosně přijít na to, kdo je tímto šíleným sériovým vrahem. Carter nás drží v naprostém napětí až téměř do konce knihy. Rozuzlení bylo skvělé, hlavně mě opravdu do poslední chvíle nenapadlo, kdo je vrahem. Nicméně poslední část knihy dopadení vraha mi přišla až moc supermanská, a tak divoká, že jsem si ani neuměla v hlavě vyobrazit jak by to vlastně proběhlo.

Ale i přes tento zdivočelý bláznivý konec hodnotím 5/5 :)

 
Sochař smrti

série : Robert Hunter, 4. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2014, BB Art; v orig. The Death Sculptor 2012

počet stran: 342

hodnocení: 91% databáze knih

93% čbdb


Anotace: Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď?

Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.


Čtvrtá kniha Cartera byla za mě zatím příběhem nejslabší knihou ač vraždy a "sochy" byly opět opravdu brutální a nechutné. - kniha opravdu není pro slabší povahy. Také mi přišlo, že tam byla s vrahovou postavou jedna nesrovnalost, ale možná to jen bylo "ztraceno v překladu" kvůli tomu, že se v angličtině dá mluvit i bez použití rodu.

Scénář je podobný jako v předchozích dílech, opět do poslední chvíle nemáme jisté, kdo je vrahem ač zde jsem nějaký tip měla, oproti jiným dílům kde nemáte jediného podezřelého. Kniha je jako všechny psána er-formou, v kratších kapitolách střídající prostředí dle postav příběhu. Díky tomu vás vlastně kniha nejvíce drží v napětí, protože čtete kapitolu o pár stránkách s vyšetřujícími detektivy, kteří něco třeba zrovna zjistí a najednou skok a jste v prostředí vraha nebo jedné z obětí a podobně.

Sečteno potrženo tuto knihu hodnotím stále jako skvělou s 4,5/5

 
Jeden za druhým

série : Robert Hunter, 5. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2015, BB Art; v orig. One by One 2013

počet stran: 344

hodnocení: 94% databáze knih

95% čbdb


Anotace: Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.

Pátá kniha Cartera je zase nový level brutalit a psycho-thrilleru... když už by si člověk myslel, že nemůže být většího napětí a šílenosti vrahů, tak vás Carter nezapomene vyvést z omylu. Tato kniha je šílená nejvíce tím, že vrah vysílá vraždy v přímém přenosu a nechává obyčejné lidi hlasovat o způsobu vraždy. Pro nás v roce 2021, v době sociálních sítí a věčného on-linu, tento způsob už není nic nepředstavitelného, ale když si vezmu, že Carter tuto knihu vydal již v roce 2013, tak z toho trochu mrazí. Od knihy se samozřejmě díky napínavým krátkým kapitolám měnící prostředí a děj nedokážete odtrhnout.

I v této knize Carter počítá s tím, že ne každý čtenář čte knihy jako celou sérii. Pokud se tedy rozhodnete knihy číst popořadě, tak jako já, budete už některé odstavce o detektivu Hunterovi a dalších stálých postavách znát nazpaměť, také i některé fráze se v knize opakují velmi často, ale to může být i překladem. Na kvalitě knihy a příběhu to ale nijak neubírá.

Knihu rozhodně vyzdvihuje psychologické propracování postavy vraha a myšlenka, jak moc jsme ve skutečnosti strůjci svého vlastního osudu, a kam až je schopný člověk zajít aby se pomstil.

Příběh byl brutální, psychologicky skvěle zpracovaný a napínavý, hodnotím 5/5

7 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení