top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Víno & Čáry

autorka: Luanne G. Smith

žánr: literatura světová, romány, fantasy

vydáno: 2021, Cosmopolis

orig.: The Vine Witch, 2019

počet stran: 296

hodnocení: 73% databáze knih

80% čbdb

 

Další knihou z řad oddechovek, která splnila svůj účel, je kniha Víno & Čáry od Luanne G. Smith.


Naprosto kouzelná oddechová pohádka pro dospělé vínomilce (asi teda hlavně pro víno holky)! Už během prvních 20 stran jsem se olizovala při popisu proslulého Pinot Noir z malé francouzské viničky z údolí Chanceaux, které bylo tak výborné právě díky kouzlům vinné čarodějky Eleny.

Jenže Elenu někdo proklel a za 7 let, co byla pryč se toho v jí domovské vinici převelice změnilo. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem. Což už jak napovídám výše, vínu opravdu nesvědčí.

Během příběhu rozplétáme záhady Elenina prokletí, to proč se její bývalé vinici tak moc nedaří a její proslulý Pinot Noir již není světově výjimečný a nevysvětlitelné brutální úmrtí zvířat v celém údolí.


Kniha je opravdu jemnou a příjemnou oddechovkou. Ač je kniha označená i ve fantasy kategorii, tak si ale myslím, že velcí fanoušci fantasy knih, tato kniha vyloženě nenadchne (příběh není tím směrem fantasy nijak hluboce propracován). Autorka každopádně magii a kouzlení zakomponovala velmi příjemně, nikoliv dětsky. Kniha se mi četla moc dobře a splnila účel toho, proč jsem po ní sáhla (příjemná oddechovka s nádechem dobrého vína a romance).

Související příspěvky

Zobrazit vše

Parte

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení