top of page
  • Obrázek autoraUtopeni Vínem

Zloba

Dvě ženské hlavy bez těla... to je jen začátek.

série : Robert Hunter, 6. kniha

žánr: krimi, detektivky, thrillery, světová literatura

vydáno: 2016, BB Art; v orig. An Evil Mind 2014

počet stran: 352

hodnocení: 95% databáze knih

95% čbdb


Anotace: Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.


Zloba, šestá kniha Chrise Cartera v sérii Roberta Huntera nám přináší tak trochu jiný díl. Tento díl je pojat spíše jako thriller nežli klasická detektivka. Carter nám dokonce hned v úvodu knihy sděluje, že se jedná o inspiraci reálným příběhem (pokud byste ještě nevěděli, tak Carter vystudoval psychologii a chování zločinců; býval členem týmu soudní psychologie a vyslýchal a studoval mnoho zločinců včetně sériových a mnohonásobných vrahů, odsouzených k doživotním trestům), z čehož jen o to víc během čtení člověku skáče husí kůže. Tento díl nám především odhalí spoustu z minulosti Huntera.

Další změnou je prostředí celé knihy, z běžné policejní stanice vražd se dostáváme do prostředí FBI. Výslechy nám připomínají velmi známé scény z filmu Mlčení jehňátek, což ale na příběhu opravdu ničemu neubírá.

Asi dalším velkým rozdílem je to, že víme v podstatě od začátku, kdo je vrah. Není to naše klasická Carterovka, kde napětí spočívá v honu za vrahem, kdy do téměř poslední stránky nevíme, kdo jím je, ale jedná se spíše o psychologický thriller. Musím říci, že postava záporáka je výborně zpracována a celkový příběh mi zahrál hodně na emoce a přiznám se, že i slza mi ukápla (bohužel ne štěstím).


Pokud jste tedy knihy od Chrise nečetli kvůli tomu, že moc nežerete detektivky, tak minimálně tenhle díl si vás získá.

A poslední zajímavostí je, že jedinou navazující knihou v celé sérii je kniha Nenávist (díl 10.) a navazuje právě na tento 6. díl Zloba a já se nemůžu dočkat až si ji přečtu :)

15 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení