Cabernet Moravia

08/05/2023
Kdo mě zná, tak ví moc dobře, že Morávka je moje srdcová odrůda. Nejenže zlomila moje stigma, že v ČR se nedá vyrobit dobré červené víno, ale také díky ní vznikl tenhle blog, Utopeni Vínem!

Vinařství Válka

2021, suché

Morava / Velkopavlovická, trať Přední hory, Nosislav

barva: červené

přívlastek: Pozdní sběr

alkohol: 12%

cukr: 0.2 g/l

kyseliny: 6.0 g/l

cena: cca 219 Kč


     Vinařství Válka je rodinné bio organické vinařství, které bylo založeno v roce 1991. O vinařství se stará Vojta se svými rodiči a společně obstarávají cca 11 ha vinic. Dočkáte se u jejich vín ručního sběru, spontánního kvašení, minima síry... Mají také višňové a meruňkové sady, a tak si u nich na e-shopu mimo vína můžete koupit i džemy, mošty, nebo třeba hroznové želé.

    A co teda tahle Cabernet Moravia? Vůně je nádherně ovocná, rybízová. Na jazyku dostaneme zprvu živou šutrovou mineralitu, která přechází v nabušenou rybízovou šťavnatost spolu s čokoládou. Všeho máte tak akorát plnou pusu a jedna sklenka opravdu nestačí! Po vydýchání a většímu otevření se vína, kdy nás opustí prvotní mineralita, se v dochuti dočkáme slíbené mleté kávy.

    Já si jí dopřála se stařeným peccorinem s lanýži a ta kombinace byla naprosto fantastická! Made my evening :) tak hurá do ní!

    A abych nezapomněla, ty krásné krajinkové etikety maluje Vojtův tatínek! :)