Letní party s ochutnávkou vín

24/07/2023

Letní párty s ochutnávkou vín, prohlídkou Villy Pellé, grilováním a školou sabráže s Kamilem Prokešem, trojnásobným mistrem z Mezinárodního mistrovství v sekání sektů a držitelem několika českých a světových rekordů v sekání sektů.


Další skvělá akce od Umění Vína, již klasicky v kombianci s uměním a vínem :) Užijete si uměleckou výstavu, a pak potěšíte i své chuťové pohárky skvělými víny. Oni totiž vinaři jsou takovými umělci, takže to jde krásně ruku v ruce.

Akce začínala prohlídkou Villa Pellé včetně prohlídky výstavy obrazů. Po té se v zahradě konala řízená degustace vín a to hlavně šumivých a nechybělo ani skvělé jídlo z grilu od Food Art. Jak už napověděl úvod, šlo hlavně o sabrage v podání Kamila Prokeše a pokud jste měli zájem a zkoupili vstupenku se sektem mohli jste si také jednu láhev seknout čímkoliv, co měl Kamil ve své kouzelné bedně na výběr (a že toho bylo... od šavle, přes lyži, popleník po sektovou sklenku).

A co jsme ochutnali za vína?

Mimo bubliny se objevily i 3 láhve vína tichého a mě osobně zaujal a nadchl nejvíce Riesling Steilheit 2022 z vinařství Proidl - tento Riesling má krásně křupavou kyselinu, je živý a kořenitý a i přes své mládí má již náznak petroleje. Za mě 10 z 10!

 Z šumivých vín bych pak ráda vyzdvihla hlavně tyto 4 vzorky:

- Blanc de Noirs 2021, sekt, Krásná Hora - Pinot Noir

- Sekt Cuvée Barborka Vinařství Kadrnka - Rulanda bílá, Chardonnay a Rýňák

- Blanc de Noirs Dominique brut nature, Kamil Prokeš (100%) Pinot Noir

- Sekt Cuvée Chardonnay + Rulandské bílé brut, Josef Valihrach

Všechna výše zminěná šumivá vína byla vyrobena tradiční metodou, druhotným kvašením v láhvi. Všechny sekty byly fantastické. Propili jsme se od svěžího ovocitějšího a prudce pitelného, přes ten šťavnatý plnější, až po ten máslový, téměř krémový s brioškou.

Za mě skvěle vydařená akce. Na závěr jsem si dala svou sice druhou sabrage, ale za to první, kterou jsem dala sklenkou! Všechna vína můžete zakoupit na webu a samozřejmě tam sledovat i další eventy. A o krásné fotografie se postaral šikovný Martin Večeřa.