Merlot

17/04/2022

Kdo si potrpí na kvalitní hořkou čokoládu a výbornou černou kávu,

tak ho tento Merlot od Beneše musí zaručeně uspokojit!


Vinařství Beneš

2019, suché

Morava / Slovácká podoblast, obec Hrušky, trať Hastrmany

barva: červené

přívlastek: výběr z hroznů

cena: cca 370 Kč

alkohol: 14%


    Tento Merlot byl mým prvním vínem z vinařství Beneš. Pila jsem ho celkem dvakrát a chutnal mi pokaždé jinak a brzy se dozvíte proč!

    Ve sklence se nám krásně třpytí temně granátová barva a na nos se nám dostává příjemně ovocná vůně přezrálých třešní a čerstvě mleté kávy.

    Nyní k té chuti; poprvé jsem mu dala na vydýchnutí cca 2 hoďky. U Merlotu mi to většinou stačí, jelikož ho znám především jako ovocitější odrůdu ne zrovna náročnou na čas, co se pití týče. A cítit byly především právě tmavě ovocné tóny černých třešní a kořenitá ostřejší dochuť.

     Nicméně po druhé se mi jej podařilo pít s 1-2 denním odstupem od otevření láhve a to teprve ukázal, co v sobě skrývá za parádu! Na jazyku se mísila výborná hořká čokoláda a jemná černá káva (já jsem naprostý milovník této kombinace - dát si řádek hořké čokolády spolu s kávou).

     Byla to prostě paráda, kterou jsem od tohoto Merlotu po první zkušenosti opravdu nečekala. Takže pokud se k němu někdy dostanete, opravdu si jeho pití naplánujte a dopřejte mu čas na nadýchnutí se :)