top of page
Image by Elisha Terada
67632224_10214619587627848_154376294442729472_o.jpg

O mně - aneb jak jsem přišla k vínu

Vítej na webu Utopeni Vínem,

jmenuji se Daniela Raková a žiji a degustuji v Praze :)

Založení Utopeni Vínem se pro mě stalo zlomovým rozhodnutím, které mi v podstatě změnilo život.

V odpovědích na otázky "kde se vidíte za 5 let" tam tohle vše opravdu nebylo! 

Víno mě bavilo pít vždy, ale nerozuměla jsem mu a netušila jsem téměř co piji. Začínala jsem klasiky na sladké pálavě, pokračovala polosladkým tramínem až jsem se propila k suchým bílým a nakonec i těm vínům červeným.

 

Pak ale přišel covid a dlouhé a opakované lockdowny a já občas nevěděla co by.  Popíjela jsem tedy vína doma, hledala si o nich informace a snažila se jim tak porozumět, a tak se víno stalo mojí láskou a vášní. TEN zlom pak nastal po prvním výletě na Moravu a ochutnání Cabernet Moravia od pana Glose (jež je šlechtitelem této odrůdy) a uvědomila jsem si, že mi "znalci" vín z mého okolí pěkně lhali, když tvrdili, že v ČR nemůžeme mít dobrá červená vína, a mne samozřejmě zajímalo jak je to možné.

Dál už to asi znáte - následovalo založení IG v listopadu 2020 a s kamarádkou vymýšlení názvu, založení stejnojmenného webu v dubnu 2021, účast na someliérských kurzech (3 části z 5), až po vyhoření v office jobu a rozhodnutí pracovat s vínem jako someliér v pražském wine baru :)

Sečteno podtrženo, založit Utopeni Vínem bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Poznala jsem úžasný vína, ještě lepší vinaře a someliéry, další wine blogery a vínomilce a mám nespočet skvělých zážitků a vzpomínek. Miluju se setkávat s vínomilci, které již znám znovu a znovu či poznávat nové a porovnávat naše chuťové a čichové buňky a navzájem se obohacovat o nové informace a znalosti.

Tak vínu zdar! (a nebojte se zkoušet i ta která neznáte) :) 


 

NAPIŠTE MI

Budu ráda za dotazy i feedback!

hrozny
  • White Instagram Icon
Otevřené knihy
  • White Facebook Icon

Sleduj facebook @utopenivinem 

Sleduj instagram @utopenivinem 

bottom of page
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení